soroksár sc-balmaz kamilla gyógyfürdő 1-1 (1-1)

Helyszín: Budapest – Szamosi Mihály Sporttelep
Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán /F/, Hofbauer Roland)
Tartalék játékvezető: Kovács J. Zoltán

Soroksár SC: Jova Levente – Fülöp Noel, Lorentz Márton, Gyepes Gábor (Sándor István 76′), Gengeliczki Gergő, Silye Erik – Huszák Tamás, Csilus Tamás, Haris Attila (Valencsik Dávid 46′), Pál András (Gárdos András 46′) – Lovrencsics Balázs. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Szécsi Gergő – Bokros Tibor, Rus Adrián, Tamás László, Virág Aladár – Vajda Sándor, Sigér Dávid (C), Bódi Norbert, Heffler Norbert (Zsiga Ervin 76′) – Farkas Balázs (Bakos Bence 86′), Fekete Ádám (Kovács Ádám 82′). Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gólszerzők: Lovrencsics Balázs 35′ (11-esből), illetve Heffler Norbert 30′ (11-esből)

Kiállítva: Tamás László 85′

Percről, percre..

3. perc, jobboldalon Farkas és Heffler végzett el kisszögletet, majd utóbbi beadását a hosszún érkező Rus fejelte kapura, ám Jova könnyedén védett.

14. perc, Lovrencsics kapott jó labdát, amelyet átvétel után Bokros szorításában lőtt csúnyán kapu fölé.

16. perc, Fülöp N. jobboldalról adott középre, ahol Pál A. fejelhetett közvetlen közelről a kapunkra, de fölé szállt. Nagy helyzet volt.

22. perc, ígéretes támadás végén, Vajda passzolt Sigérnek, aki középen cselezett, majd lőtt kapu fölé.

27. perc, Farkas dekázgatott a félpályánál, majd indította zseniális megoldással Vajdát, aki mellel vette maga elé és lőtt kapura. Jovának kellett nagyot védenie.

30. perc, Vajda volt szemfüles és csente el a labdát Gyepes lábáról, aki egyúttal buktatta is játékosunkat, amiért Molnár sporttárs a büntető területre mutatott. A 11-eshez Heffler állt oda és magabiztosan értékesítette is, 0-1.

35. perc, előreívelt labdát nem tudott tisztázni Tamás, így Lovrencsics fejelhetett kapura, amit ugyan nagy bravúrral kiütött Szécsi, ám a lendületből érkező Silyét buktatta Bokros. Újabb 11-es, ezúttal hazai oldalon. A büntetőt Lovrencsics váltotta gólra, 1-1.

47. perc, hazai bedobást szabadítottunk fel röviden, ami után Lovrencsics került lövő helyzetbe, ám erős löketét Szécsi bravúrral védte.

52. perc, Vajdához került a labda a balszélen, aki szép átvétel után vezette kapu felé a labdát, ám az utolsó szöktetés hosszúra sikeredett, így a remekül kiérkező Jova hárítani tudott.

72. perc, Rus rosszul sikerült lövése akadt el Feketében, aki egy átvételt követően lőtt kb. 18 méterről kapura. Jovának kellett nagy bravúrral szögletre mentenie.

81. perc, jobboldali beadás szállt a hosszúra, ahol Lovrencsics fejelhetett tisztán közvetlen közelről, de Szécsi megint résen volt, és óriási bravúrral szögletre tolt. A szögletből újabb Lovrencsics fejessel veszélyeztettek a hazaiak, ám most a kapufa is besegített hálóőrünknek, aki a mai napon is remek teljesítményt nyújtott.

85. perc, a hazaiak főszereplőjét (L.B.) akasztotta Tamás, aki második sárgáját követően pirossal mehetett az öltözőbe.

92. perc, a végén egy kis szerencsével még megnyerhettük volna a mérkőzést. Vajdát buktatták a kaputól kb. 25 méterre, amiért szabadrúgás járt. A pontrúgást Zsiga végezte el, ám a kapura tartó lövés a sorfalról pattant szögletre.

Összességében igazságos döntetlen született, bár a hazaiaknak több 100 %-os helyzete volt. Egy hét múlva a Szolnoki MÁV FC csapatát fogadjuk hazai pályán, ahol győzni kell.