Merkantil Bank Liga NB II 22. forduló

Négy együttes is kitömte ellenfelét az újév nyitányán.

A 2019. évet a csapatok zöme egy időpontban kezdte el. A Soroksár hazai pályán fogadta az edzőváltáson átesett Vác csapatát, akiknek egyelőre keresni kell még az összhangot az új szakvezetővel, hiszen a pesti alakulat esélyt sem adva, 3-0-ás győzelmet aratott felettük. A Kazincbarcikának úgy tűnik, mind a téli felkészülés, mind pedig az erősítések jól sikerültek, Ők 5-öt vágtak a Tiszakécskének. A Mosonmagyaróvár jól hajrázott az őszi szezonban, most azonban a feljutásra esélyes Kaposvár hozta el a 3 pontot tőlük, igaz, csak a második félidő elején szerzett egy gól döntött. A legfordulatosabb és egyben leggólgazdagabb mérkőzést Tatabányán játszották a csapatok. A Budaörs már az első percben hátrányba került, ám fordítani tudtak, sőt a Nyíregyháza egyenlítő góljára is tudtak válaszolni, így végül 3-2-re a “hazai” együttes nyert. Cegléden nem sikerült a hazai pálya előnyének beváltása, ezúttal ugyanis már odahaza játszottak – noha még korántsem az új stadionban – a Békéscsaba ellen, ám a vendégek korán berámoltak két gólt, majd a második félidőben ezt megduplázva állították be a végeredményt. A Monor kétszer került hátrányba a Csákvár ellen, de mindkétszer ki is egyenlített, ám így is maradt a tetemes lemaradás a bennmaradó helytől. A forduló legnagyobb meglepetése abszolút a Vasas veresége volt, akik a Siófok ellen maradtak pont nélkül. A Dorog odahaza fordított a Budafok ellen, s tartották otthon a 3 pontot. Csapatunk a szakvezetés és a játékoskeret átalakulását követően először Gyirmóton vendégszerepelt. A hazaiak már az első félidőben jelezték szándékukat, amely a második félidőben ki is domborodott. Négy pontrúgást végeztek el, amelyből mind a négyszer gól született, így magabiztosan vezetik továbbra is a tabellát. A játéknap utolsó mérkőzését élőben követhették figyelemmel a tv nézők, de csak az 51. percig, ekkor ugyanis félbeszakadt a találkozó a nagy havazás miatt. A találkozót szerdán, 17:30 órakor folytatják a felek, 1-1-es állásnál.

eredmények:

– Soroksár SC – Vác FC 3-0 (1-0)
Gólszerzők: 15′ Huszák Tamás, 75′,79′ Orosz Márk
Kiállítva: 78′ Gyürki Gergely (Vác FC)

– Kazincbarcika – Duna Aszfalt TVSE 5-0 (3-0)
Gólszerzők: 22′ Fótyik Dominik, 32′ Kanalos Tony-Markos, 45′ Oltean Sergiu, 70′ Palmes Raul-Ioan, 88′ Lukács Raymond

– Credobus Mosonmagyaróvár – Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: 49′ Ádám Martin

– Budaörs – Nyíregyháza Spartacus FC 3-2 (2-1)
Gólszerzők: 35′,44′ (11-es) Stieber András, 79′ Sajbán Miklós | 1′ Kártik Bálint, 51′ Ötvös Bence
Kiállítva: 43′ Rubus Tamás (Nyíregyháza Spartacus FC)

– Ceglédi VSE – Békéscsaba 1912 Előre 0-4 (0-3)
Gólszerzők: 16′ Viczián Ádám, 18′ (11-es) Szatmári István, 41′ Vólent Roland, 55′ Mészáros Márk
Kiállítva: 66′ Nagy Tamás (Ceglédi VSE)

– BSS Monor – Aqvital FC Csákvár 2-2 (1-2)
Gólszerzők: 30′ Palincsár Martin, 59′ Szuhodovszki Soma | 18′,36′ Skribek Alen

– Vasas FC – BFC Siófok 0-2 (0-0)
Gólszerzők: 32′ Magasföldi József, 60′ Réti Patrik

– Dorogi FC – Budafoki MTE 2-1 (1-1)
Gólszerzők: 26′ Tomás Lénárt, 71′ Dlusztus András | 23′ Kovács Dávid

– Gyirmót FC Győr – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-0 (0-0)