1 hét közös munka és győzelemmel felérő döntetlen a nyitányon

bfc siófok-balmaz kamilla gyógyfürdő 0-0 (0-0)

Vezette: Dr. Kovács Gergely (Király Zsolt, Kulman Tamás)
Tartalék játékvezető: Gaál Ákos

BFC SIÓFOK: Benke András (K) – Jánvári Gábor, Csibra Dániel (63′ Jagodics Bence), Tajthy Tamás, Horváth Attila, Horváth Péter, Csilus Tamás, Szakály Dénes (51′ Magasföldi József), Balogh Bence (79′ Bencze Márk), Lorentz Márton, Zamostny Balázs. Vezetőedző: Gál István

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ: Ferenczi József (K) – Lakatos Benjámin, Papucsek Barna, Bora György, Király Ákos, Pintér Ádám – Varga Balázs, Kónya Márk, Szabó Balázs (82′ Iszák Dominik), Szabó Árpád (70′ Sármány Kristóf) – Kiss Gergő (63′ Csörgő Raul). Edző: Lajos Ferenc

Beszámoló..

8′ Pintér Ádám jobboldali szabadrúgását csúsztattuk meg középen és a hosszún érkező Szabó Árpád fejelt végül a keresztlécre.

12′ Gyors kontra végén Pintér kapott labdát a 16-oson belülre, majd Szabó Balázsnak passzolt, aki fölé durrantott.

18′ Ismét Pintér – Szabó B. játék, ezúttal utóbbi adott remek labdát Lakatosnak, ám az Ő beadását leste Benke sporttárs.

35′ Jobboldali hazai szögletből Horváth fordulhatott le védőnkről, és lőtt kapura, de mellé szállt a próbálkozása.

37′ Szintén Horváth volt határozott és vezette befelé a labdát, majd megpattanó lövését magabiztosan védte Ferenczi.

39′ Szép labdaszerzés Vargától, majd Papucsek és Szabó Árpád a labda útja, ám a szemrevaló támadás végén utóbbi lövése ígéretes helyzetben pattant le a hazai védőről.

42′ Hazai akció végén balodlalról érkezett veszélyesen a labda középre, de előbb Király, majd Kónya tisztázott a mezőnybe.

45′ Gyönyörú támadást vezettünk az első etap utolsó percében, amelynek végén szintén Szabó Árpád lőhetett a 16-oson belül, de lövése ezúttal is kaput elkerülve pattant le a siófoki védőről.

45+1′ VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 0-0!

47′ Hazai támadással kezdődött a második félidő. Balogh Bence szólózott, de Bora blokkolni tudta a próbálkozást.

49′ Kónya labdaszerzését követően Pintérnek passzolt, aki remekül átverve védőjét az alapvonalig vezette a labdát, majd bepasszát szögletre mentették. A pontrúgás remekül szállt befelé, ahol Varga fejelhetett, ám tisztáztak a hazai védők.

50′ Pintér állította meg a siófoki támadást a középpályánál, járt a sárga.

54′ Pintér a főszerepben ismét. Kb. 20-30 méteres sprintet vágott a labdával, majd befelé cselezett, ám a lövés már nem sikerült teljesre, Benke könnyedén feküdt a labdára.

61′ Csibra csúszott oda Kónyának, ez is sárga.

65′ Pintér szárnyalt a labdával és passzolt Szabó Balázsnak, akinek ezt követő lövése szögletre vágódott. Ismét egy hatalmas helyzet!

72′ Jobboldali beadásnál zavarták meg Ferenczit, majd a továbbfejelt labdát Lakatos mentette a gólvonalról.

75′ Hazai szögletet követően alakult ki kavarodás a 16-osunkon belül, amelynek végén Zamostny lőtt a felső lécre. A hazaiak legnagyobb helyzetét láthattuk.

78′ Szintén Zamostny, ezúttal szabadrúgásból próbálkozott ígéretes szögből, de mellé szállt.

84′ Horváth kapott remek labdát a büntetőrelüten belül, majd fordulásból lőtt kapura, ám Ferenczi óriási bravúrral hárított!

87′ Zamostny csapott le a labdára kb. 20 méterre a kapunktól, majd kettőt tolt és ballal bombázott, de Ferenczi ismét bravúrral ütötte ki a labdát!

89′ A mérkőzésen sokadjára főszerepben levő Pintér futott el a balszélen, majd bepasszát követően Csörgő próbálkozott elsőre, a lepattanót pedig Kónya lőtte kapura, ám az egy haza védő kezéről kifelé szállt. Csapatkapitányunk reklamálásért kapott sárga lapot.

94′ Ferenczi kapott időhúzásért sárga kártyát!

90+4′ VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 0-0!